Великі люди: приклади з життя успішної людини

Мері Кей Еш
Мері Кей: "Я створила цю компанію для вас"

"Жіноча логіка" як філософія успіху
"Ця компанія не для прибутків або збитків, але для людей і любові"
"Жінка, яка назве вам свій вік, не скаже нічого", так завжди відповідає Мері Кей на питання про свій вік. Відомо лише, що вона народилася в кінці першої світової війни в Хот-Веллсі штату Техас. Вічно працююча мати, хворий батько і повна самостійність у вирішенні далеко не дитячих проблем - це, мабуть, головні спогади дитинства.
У 17 вона вийшла заміж. Коли їй було 25 років, чоловік втік до іншої жінки і Мері Кей залишилася з трьома дітьми, надією тільки на себе і вірою в краще майбутнє. Такий стан речей могло виявитися фатальним для будь-якої іншої жінки, але не для Мері Кей. Природжений оптимізм, почуття власної гідності і впевненість у собі дозволили їй дуже швидко оговтатися від удару. Та й коли скаржитися на долю, якщо на руках у тебе троє маленьких дітей? "Коли старшому ще не виповнилося восьми, я стала єдиною годувальницею цих ягнят", згадує вона. Приголомшлива енергія і вміння переконувати допомогли їй отримати першу роботу.
Робота в сфері прямих продажів за комісійну винагороду або торгівля "прямо", де все залежить тільки від професійних якостей продавця, приносила їй хороший дохід. А можливість самостійно планувати час роботи дозволяла Мері Кей приділяти достатню увагу дітям - це було саме те, що потрібно. (Набагато пізніше, створюючи свою Компанію, вона запропонує жінкам роботу, яка максимально задовольнить їхні потреби. Визнання заслуг, наявність вільного часу, фінансова незалежність і відсутність начальника. Чи не про це мріє кожна жінка?)
Мері Кей виявилася надзвичайно талановитою і процвітаючим продавцем і прекрасним організатором. У різний час вона очолювала відділи продажів таких відомих фірм, як Stenly Products і World Gift Company, створюючи дієздатні торгові мережі практично по всій Америці. Вона володіла всіма якостями, необхідними для досягнення кар'єрних вершин. Якби не одне але ... Вона була жінкою. Коли Мері Кей зрозуміла, що наверх по адміністративній драбині їй не дозволять піднятися керівники-чоловіки і немає ніякої надії одержувати рівну з ними плату за свою працю, Мері Кей створила власну Компанію.
У середині 1963 після успішної кар'єри в області прямих продажів Мері Кей Еш, залишивши роботу, і, вклавши всі свої заощадження в розмірі 5.000 доларів, заручившись підтримкою свого 20-річного сина Річарда Роджерса, у п'ятницю 13 вересня 1963 заснувала «Мері Кей Косметікс ». Вона використовувала Золоте Правило як основний керівний принцип. У результаті проходження своїм цілям і принципам, а також наполегливій праці, компанія «Мері Кей Inc.» Виросла з маленької компанії, що займається прямими продажами в саму велику компанію - організатора прямих продажів засобів по догляду за шкірою в США.
Золоте Правило: Стався до людей так, як би ти хотів, щоб люди ставилися до тебе.
Натхненний оратор, завжди вміє знайти вірні слова підтримки і схвалення, Мері Кей Еш за свої досягнення була відзначена багатьма призами та нагородами. У 1999 р. оглядачі Lifetime Television визнали Мері Кей Еш найвидатнішою жінкою в світі бізнесу 20-го століття. Мері Кей Еш часто називали живою легендою, а вона відповідала, що вона «звичайна жінка, просто володіє незвичайною рішучістю».
У 1980 році Мел - чоловік Мері Кей - помер від раку. Бачачи його страждання, вона включилася в пошуки ліків від цієї хвороби. Більше 20 років вона збирала кошти і в 1996 році заснувала Благодійний фонд «Мері Кей» - некомерційну громадську організацію, яка надає гроші на лікування жінок від раку.
"У Бога не вистачило часу доробити все до кінця і зробити когось кимось. Тому у вас тепер є можливість стати тим, ким ви мріяли". "Чоловіки не розбираються в нашій системі, але вона ж діє! Ми допомагаємо один одному", - говорить Мері Кей.
Вона створила ділову імперію, де підтримка і взаємодопомога серед Консультантів по красі зведені в абсолют. Втілити мрію в реальність їй допоміг чітко вибудуваний маркетинговий план. У "Мері Кей" будуть процвітати ті, хто допомагають ставати сильнішими іншим. "Золоте" правило: "Стався до людей так, як ти хотів би, щоб вони ставилися до тебе" - бездоганно працює ось уже протягом 37 років існування Компанії.
Мері Кей Еш зробила ставку на закладене в кожній жінці бажання самореалізуватися, запропонувавши гарний шлях до самостійності, і виявилася права.
Ідеальне поєднання статусу бізнес-леді з роллю матері та дружини і численні, воістину королівські подарунки: від діамантових джмелів до стали легендою рожевих кадилаків дозволяють Консультантам з краси творити чудеса.
Компанія може пишатися чи не найбільшою кількістю жінок-мільйонерів, що заробили свій капітал, працюючи в "Мері Кей". І це не тільки в Америці в 29 країнах світу під "рожевим прапором" "Мері Кей" працюють більше 500 тисяч жінок. У багатьох з них річний дохід перевищує 50 тисяч доларів.
Успіх Мері Кей Еш криється в її особистості.
Вона - людина, у якого була Мрія. І втілюючи свою мрію, вона розглядала перешкоди як корисні уроки, які крок за кроком наближають до перемоги.
Вона - надихаючий лідер, випромінюючий впевненість і щирість.
Вона створила цілий світ - світ, в якому думати по-жіночому - високе право, а не тяжкий обов'язок.
Історія її життя - яскравий приклад того, що головне - віра в себе і переконаність у власному призначення.
"Я часто себе запитую, - говорить Мері Кей Еш, - який ти хочеш, щоб тебе запам'ятали люди? - Як людину, яка допомагає іншим жінкам зрозуміти, наскільки вони прекрасні!"
Про компанії Mary Kay
Компанія «Мері Кей» була заснована 13 вересня 1963.
Головний офіс компанії «Мері Кей» розташований в північній частині Далласа, США. Близько тисячі співробітників компанії «Мері Кей» обслуговують більше 1 300 000 Незалежних Консультантів по красі та їх клієнтів по всьому світу.
Відкриттям першого міжнародного філії в Австралії в 1971 році компанія «Мері Кей» поклала початок подальшого відкриття філій в 34 країнах на 5 континентах.
Почати кар'єру Консультанта «Мері Кей» зовсім просто:
необхідно заплатити невелику суму за Стартовий набір Консультанта із зразками продукції та навчальними матеріалами.
Компанія «Мері Кей» надає численні можливості для розвитку бізнесу і прагне забезпечувати своїх Консультантів необхідними засобами і підтримкою, щоб сприяти розвитку їх власного бізнесу. Ми надаємо можливість бути самій собі босом, забезпечуємо підтримку мультімілліардной корпорації, товариство підприємливого і згуртованого колективу жінок.
Продукція компанії «Мері Кей» являє собою більш 200 найменувань, вся вона розроблена на науковій основі.
«Мері Кей» була однією з перших компаній, що припинила в 1989 році тестування продукції та її інгредієнтів на тварин. Компанія також є активним учасником програм з пошуку альтернативних методів тестування.







Історія успіху: Джон Рокфелллер

 Джон Рокфеллер досі вважається найбагатшою людиною в історії США. Якщо порівнювати долар того часу, і сьогоднішній, то Уоррен Баффет, при всій до нього повазі, навіть і поруч не стояв з найзнаменитішим нафтовим магнатом в історії.

 Багато людей обожнювали Рокфеллера, за те, що той, будучи набожною людиною, неабияку частку свого доходу витрачав на благодійність. 
  Реально допомагаючи і країні, і багатьом людям, які жили в ній. В цей же час для багатьох Рокфеллер асоціювався з дияволом, який завжди брав те, що йому потрібно в бізнесі. Незалежно від ситуації. Саме така людина і могла розбагатіти за часів нафтового буму в США, який тоді можна було б порівняти хіба що з золотою лихоманкою або сьогоднішнім бумом інтернет-стартапів . Можна було стрімко заробити статок, і так само швидко його втратити.
Клерк, що став мільярдером
Про багатство Джона Рокфеллера ходять легенди. Так, в 1917 році його статки становили 2,5% від всього валового продукту США. Рокфеллер міг легко фінансувати всю державу, при цьому, не перебуваючи на межі розорення. Для порівняння, кілька цифр:
- Весь федеральний бюджет США в 1917 році становив 715 мільйонів доларів;
- Стан Рокфеллера в цьому ж році оцінюється в суму від 900 до 1 мільярда доларів;

Початок роботи
   А починалося все з роботи на посаді клерка. Джон Рокфеллер народився в Нью-Йорку в 1839 році. Правда, пожити довго в цьому місті йому не вдалося, так як сім'я досить швидко переїхала до Пенсільванії. Треба сказати, що це був ключовий момент для майбутнього Рокфеллера, так як земля штату Пенсільванія виявилася надзвичайно багатою нафтовими покладами. Якщо говорити про сім'ю Рокфеллера, то мати була досить набожною жінкою, а батько швидше гультіпакою, який з'являвся вдома вкрай рідко. Все це сприяло тому, що молодий Джон з дитинства перейнявся вірою в Бога і релігійними цінностями (завдяки чому і став найбільшим філантропом того часу). Крім того, він дав собі слово, що ніколи не буде вести таке марнотратне і порожнє життя, як його батько.
 Так як Джон Рокфеллер був найстаршою дитиною в сім'ї, то вже у віці 16 років він почав шукати роботу. До того часу він вже досить непогано знав математику, і навіть закінчив тримісячні курси з бухгалтерії в Клівленді. Однак знайти роботу виявилося не так просто. 6 тижнів пошуків пройшли даремно. Поки Джона, нарешті, взяли асистентом бухгалтера в компанію Hewitt and Tuttle. Варто відзначити, що це був такий час, що перші три місяці Рокфеллер швидше вчився, ніж працював. Тобто робив все абсолютно безкоштовно.
   Однак навчання приносило Рокфеллерові справжнє задоволення. Він починав робочий день в 6:30 ранку, а закінчував пізніше 10-тої вечора. Навчання в Hewitt and Tuttle багато чого дало майбутньому нафтовому магнату. Джон Рокфеллер, в цілому, досить швидко зміг зарекомендувати себе, як грамотний професіонал. І як тільки керівник компанії HaT покинув свій пост, на його місце відразу ж призначили Джона. Правда, при цьому йому встановили платню в 600 доларів. Це образило Рокфеллера, так як його попередник отримував 2000. Джон покинув компанію. Як виявилося не даремно.
Рокфеллерові було тільки 19 років, але у нього вже був певний стартовий капітал, зароблений за 3 роки роботи. Крім того, він позичив деяку суму у свого егоїстичного батька. Це було зроблено для того, щоб організувати невеликий бізнес з партнерами. Бізнес полягав у продажі борошна, зерна, свинини та інших продуктів. Це був 1858. Далі в історії Джона Рокфеллера йде невеликий пробіл. Достеменно невідомо, як йшли його справи з 20 років до 31 року. Комерція, швидше за все, не стала для нього своєю справою. Як би це не було, справжні гроші йому принесла нафта. 
Нафта в той час - це було щось нове, що використовувалося для виробництва промислового гасу. Крім того, люди зрозуміли, що гас може бути застосовний для отримання світла. Це був ключовий фактор.
  У 1865 році Джон Рокфеллер знайомиться з хіміком (ім'я невідоме), який розповідає тому про гас. Так була заснована компанія Standard Oil. Рокфеллер зайнявся пошуками нафти. На початку своєї діяльності майбутній мільйонер зауважив, що весь нафтовий бізнес являє собою якусь сумбурно машину (до речі, така ж ситуація зараз склалася і з бізнесом в інтернеті). Він розумів, що, тільки навівши порядок в роботі, можна буде думати про комерційний успіх. Цим він і зайнявся з партнером. Для початку був створений статут фірми. Для того щоб мотивувати співробітників Рокфеллер на перших порах вирішив відмовитися від заробітної плати, видаючи їм акції. Він вважав, що завдяки цьому вони будуть активніше працювати, адже будуть вважати себе частиною компанії. Та й їх кінцевий дохід буде залежати від успішності бізнесу.
   Бізнес почав приносити дохід, а Рокфеллер став повільно скуповувати інші нафтові компанії. По одній, невеликі підприємства, які коштували не дорого. Така стратегія не подобалася багатьом американцям. У пресі Рокфеллера навіть називали не інакше як пірат. Шлях Джона до успіху затьмарювався не тільки нападками з боку преси, але і критикою від багатьох громадян. А іноді й розпусканням відвертих чуток. Кажуть, що Рокфеллер багато в чому сам винен, що суспільство насторожено до нього відносилося. Він ніколи не відповідав на провокацію. Навіть якщо це був відвертий наклеп. А мовчання люди сприймали, як знак визнання своєї провини.
   Як би там не було, а вже до 1880 року, завдяки численним дрібним і середнім підприємствам в руках Рокфеллера виявилося 80% всього нафтового бізнесу США. Standard Oil стає в цей час найбільшою компанією в світі. Правда, ненадовго. Вже через 10 років вийде знаменитий закон Шермана проти монополій. Рокфеллер відреагує на нього, розбивши Standard Oil на 34 дрібні компанії (у кожній в нього буде контрольний пакет акцій). Завдяки цьому закону Джон Рокфеллер стає ще багатшими, ніж раніше. До речі, варто зауважити, що майже всі сучасні великі нафтові компанії пішли саме від Standard Oil. Наприклад, це можна сказати про таких гігантів, як Mobile, Exxon, Chevron і інших.
Секрет успіху
Тим часом на початку XX століття електрика стає тим чинником, який здавалося, міг знищити весь нафтовий бізнес. Цього не сталося, завдяки появі автомобілів.
Успіх Рокфеллера в чомусь пов'язаний з його родиною. Релігійні цінності серйозно допомогли Джону в нафтовому бізнесі, де панував справжній безлад: проституція прямо на робочих місцях, розбій, крадіжки, вибухи шахт через необережність і багато іншого. Крім того, Джон в пошуках вигоди для своєї компанії вмів зіштовхнути інших один проти одного. Так, він зміг укласти вигідну транспортну угоду, спровокувавши конфлікт  між кількома залізничними компаніями, і представників водного транспорту. Standard Oil завдяки цьому могла перевозити барелі нафти в 1,5 рази дешевше ніж конкуренти.
  Джон досить успішно одружився. Його дружиною стала вчителька Лора Спелман, на думку Рокфеллера, вона володіла практичним складом розуму. Пізніше Рокфеллер помітить, що якби не вона, то можливо він ніколи б і не став багатим.
Благодійність 
Джон Рокфеллер був одним з найбільших філантропів в історії Америки. Правда, так як він щиро вірив у Бога, то намагався не афішувати свою діяльність. З кінця 19 століття Джон все більше приділяє уваги благодійності, передаючи управління бізнесом надійним партнерам.
   За цей час він багато чого зробить для країни. Причому, мова йде не тільки про допомогу нужденним. Рокфеллер все своє життя буде платити церковну десятину - 10% від свого місячного доходу. Крім цього, він побудує Чиказький університет, Коледж Спелмана, Університет Рокфеллера, Музей Сучасного Мистецтва, монастирі і Фонд Рокфеллера, Інститут Рокфеллера Медичних Досліджень.
   У 1917 році Джон Рокфеллер передасть всі свої справи старшому синові. А через 20 років нафтовий магнат помре. Правда, не помре його благодійний фонд, який існує до цих пір, приносячи людям користь.
   Крім усього іншого Рокфеллер запам'ятався досить мудрими цитатами, якими сьогодні переповнені різні підручники по бізнесу. Ось деякі з них:
«Благодійність корисна тільки в тому випадку, якщо вона допоможе вам здобути незалежність» 
«Ваше благополуччя залежить від ваших власних рішень» 
«Дружба, заснована на бізнесі, краще, ніж бізнес, заснований на дружбі» 
«Уміння поводитися з людьми - це товар, який можна купити точно так само, як ми купуємо цукор чи каву ... І я заплачу за таке вміння більше, ніж за будь-що інше на світі ». 
"Перша і головна передумова успіху в бізнесі - це терпіння."
Джоан Роулінг
Джоан Кетлін Роулінг - відома британська письменниця, автор серії романів про Гаррі Поттера, Кавалер ордена Почесного Легіону. Народилася 31 липня 1965 року в містечку Йейт (графство Глостершир). Крім Джоан в родині була і молодша сестра - Дайані. Коли майбутній письменниці було 4 роки, її сім'я переїхала Вінтербурн, де вони з сестрою часто грали з дітьми на прізвище Поттер. Джоан відвідувала початкову школу Св. Михайла, засновану 200 років тому британським філантропом Вільямом Уїлберфорса. Існує думка, що директор цієї школи, Альфред Данн, став прототипом директора школи, в якій навчався Гаррі Поттер.
Розповідати казки Джоан любила з дитинства. Свою першу казку вона написала у віці 5-6 років. Коли їй виповнилося 9, її сім'я переїхала в Татшілл. Це був складний період: мати Джоан часто хворіла, з батьком стосунки не складалися. Дівчинка відвідувала середню школу Вайдін, де працювала її мати. Улюбленими предметами письменниці були англійська та інші іноземні мови. Друзям вона любила розповідати історії про героїчні персонажах. Відразу після закінчення школи вона вступила в Ексетерський університет, де вивчала французьку мову. Після закінчення навчання, вона переїхала в Лондон, де недовго пропрацювала секретарем-перекладачем.
У 1990 році вона перебралася в Манчестер. У цьому ж померла мати Джоан, яка давно страждала на розсіяний склероз. Незабаром майбутня письменниця переїхала в Потругалії, де викладала англійську мову. У перервах між уроками вона складала свій роман про хлопчика, який навчався в чарівній школі і відрізнявся неабиякими здібностями. У 1992 році вона вийшла заміж за молодого журналіста. Через рік у пари народилася дочка, але вони розлучилися. Джоан з маленькою дочкою переїхала в Едінбург, ближче до сестри. На завершення своєї книги вона отримала грант від Шотландської Ради Мистецтв. Коли прийшла пора опублікувати свій твір, Джоан зіткнулася з безліччю відмов. Зрештою, книга «Гаррі Поттер і Філософський Камінь» була куплена видавництвом «Блумсбері».
Після публікації в Великобританії про Джоан заговорили як про письменницю, а книга про Гаррі Поттера завоювала нагороду «Книга Року». Коли права на книгу за значну суму купило видавництво «Артур А. Левін / Навчальна Література», письменниця змогла полишити викладання й повністю присвятити себе писанню. Усі наступні книги серії «Гаррі Поттер» ставали бестселерами, як у Великобританії, так і в США. Перший фільм про Гаррі Поттера був знятий у 2000 році компанією Warner Brothers. Всього було вісім екранізацій, і всі вони займали лідируючі позиції. На сьогоднішній день, історії про Гаррі Поттера і його боротьбі з Темним Лордом стали одними з найбільш популярних дитячих книг в світі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий